کلینیک درمان ناخن

کلینیک درمان ناخن

درمان بیماری های ناخن

توسط عسل رضافر برای اولین بار در ایران
با مدرک مستر پودولوژیست از آلمان
ارائه دهنده کلیه خدمات درمانی زیر نظر پزشک با مجوز

درمان (پینه ، میخچه ، ناخن های فرو رفته درگوشت ، ترک های کف پا )
مراقبت های دست و پا ( پارافین تراپی ، ماسک جلبک دریایی ، طلا و .. )
درمان ناخن افراد دیابتی ، تیروئیدی ، سالمندان و درمان ناخن ورزشکاران
پدیکور درمانی ( کلاسیک و ژلی پدیکور )
ارتودنسی ناخن و پروتز ناخن های آسیب دیده
درمان قارچ ناخن و عفونت های قارچی

کلینیک درمان ناخن
میخچه پا

درمان میخچه پا

میخچه پا ضایعه ای پینه ای شکل از پوست مرده است که در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان پا یا در قسمت ضخیم تر پوست کف دست و پا ایجاد می شود.
میخچه پا زمانی به وجود می‌آید که فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد کند که مرکز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می‌شود. اگر تحریک به طور مستمر روی بافت‌های تولیدکننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجدداً تولید میخچه می‌کند.

زمانی که پینه گسترده شده و در مرکز آن سلول‌های مرده پوست تجمع می‌کنند، تبدیل به میخچه می‌شود.
بسیاری از مردم فکر می کنند با استفاده از تیغ و چاقو می‌توانند میخچه را خارج کنند اما این کار تنها باعث درد زیاد می شود پس یادتان باشد در اولین فرصت به متخصص مراجعه کنید تا درمان میخچه شروع شود.

میخچه ها و پینه ها میتوانند کاری کنند که یک شخص احساس کند روی سنگ ها راه میرود علائم زیر ممکن است نشان دهنده وجود میخچه پا یا پینه باشد و احتیاج به درمان میخچه پا باشد.

درمان قارچ ناخن پا

قارچ ناخن ، عفونتی است که از طریق ترک در ناخن یا برش‌های موجود در پوست وارد گوشت ناخن می‌شود. این عفونت می‌تواند رنگ ناخن را تغییر داده یا آن را ضخیم‌تر نماید و عفونت قارچی می تواند صدماتی را نیز به ناخن وارد کند.

از آنجایی که انگشتان پا اغلب گرم و مرطوب هستند، قار‌چ‌ها به خوبی در ناخن رشد می‌کنند. اگر عفونت قارچ ناخن به صورت درمان نشده رها گردد، عفونت قارچ ناخن می‌تواند به سایر بخش‌های ناخن، پوست یا حتی خود ناخن گسترش یابد.

ناخن عفونتی بر اثر قارچ ناخن معمولا ضخیم‌تر از بخش‌های عادی است و می‌تواند شکلی عجیب و تاب خورده به خود بگیرد. این گونه ناخن‌ها در اثر قارچ ناخن گسترش یافته معمولا زود می‌شکنند.

اینگونه قارچ ناخن معمولا به پوست اطراف ناخن نیز سرایت می‌کنند.

درمان این بیماری به نوع قارچ و مقدار عفونت بستگی دارد. اگر دچار این مشکلات هستید زودتر به کلینیک درمان ناخن عسمران مراجعه کنید تا پس از بررسی قسمت آسیب دیده ناخن پا و قارچ ناخن برداشته شود و درمان قارچ ناخن پا آغاز شود.

درمان قارچ ناخن
ناخن فرو رفته در گوشت

درمان ناخن فرو رفته در گوشت

فرورفتگی ناخن پا در انگشت یا اونیکو کریپتوز (onychocryphotosis)، بیش از همه شست پا را درگیر می کند. عوامل آناتومیک و رفتاری بسیاری در فرورفتگی ناخن به داخل انگشت دخیل هستند که از آن جمله می توان به کوتاه کردن نامناسب ناخن، تروماهای مکرر یا ناغافل، استعداد ژنتیکی، تعریق بیش از حد و بهداشت نامناسب پا اشاره کرد.

فرورفتگی ناخن زمانی رخ می دهد که پوست اطراف ناخن توسط صفحه ناخن کنار آن سوراخ می شو و به دنبال آن آبشاری از فرایندهای حضور جسم خارجی، التهاب، عفونت و فرایندهای ترمیمی به راه می افتد. در نهایت ممکن است در انگشت مبتلا ضایعه ای دردناک، مترشحه و بدبو (بیش از همه در ناخن شست پا)، همراه با هیپروتروفی بافت نرم اطراف صفحه ناخن ایجاد شود.

در درمان های قدیمی متاسفانه ناخن پا کشیده یا سوزانده می شد که به بافت ناخن آسیب زیادی وارد می کرد ولی در درمان به روش جدید ، دیگر دردی وجود ندارد و احتیاجی به کشیدن ناخن نیست و ناخن به صورت کاملا علمی و تخصصی با تجهیزات و مواد خاص درمان می شود.